Elise Järvenpään kevätnäytöksessä voimisteltiin discon merkeissä

13.5.2024


Helatorstaina 9.5.2024 juhlittiin kevätkauden päätöstä Elise Järvenpään perinteisessä kevätnäytöksessä discon merkeissä. Upeita näytösohjelmiaan esittivät kaikki seuramme voimisteluryhmät pienimmistä perhe- ja ninjagym ryhmistä alkeis- ja harrasteryhmiin sekä harrastekilpa- ja valmennusryhmiin. Iloinen disco teema tempaisin loistavasti myös yleisön mukaan raikuvin aploodein. 

Näytöksen päätteeksi seura palkitsi kevään aikana ansioituneita voimistelijoita. Voimisteluliiton merkkiliikkeitä suorittaneet voimistelijat palkittiin mitalein sekä diplomein. Palkitut voimistelijat alla:

Pronssimerkin suorittaneet: 

  • Portianko Veronika
  • Portianko Viktoriia
  • Heinonen Senja

Hopeamerkin suorittaneet:

  • Jokela Emma
  • Vaalamäki Victoria
  • Sivonen Eveliina

Kultamerkin suorittaneet:

  • Hovilehto Maikki
  • Kaven Jasmin
  • Amur Jasmin

Seuran johtokunta halusi palkita erityisin perustein harrastekilparyhmä Timonit. "Ryhmän voimistelijat ovat toimineet kaudella 2023-2024 toisiaan ja muita kannustaen, yhteisöllisesti ja esimerkillisesti. Voimistelijat ovat osoittaneet kilpailuissa ja tapahtumissa esimerkillistä toimintaa koko Voimisteluyhteisölle kannustaen, iloiten ja toisiaan tsempaten."

Diplomit jaettiin myös kaikkien ryhmien voimistelijoille sekä tärkeää työtä lasten liikunnan puolesta tekeville valmentajillemme. Suuret kiitokset kaikille!


Kevätnäytös kruunasi alkeis- ja harrasteryhmien kevätkauden ja ryhmät siirtyvät nyt kesälomille. Harjoitukset jatkuvat ryhmillä taas elo-syyskuussa. Harrastekilpa- ja valmennusryhmät jatkavat harjoittelua juhannukseen asti, jonka jälkeen siirtyvät myös viettämään kesälomaa.