15-vuotisjuhlanäytös päätti Elise – Järvenpään voimistelukauden

16.12.2018

15-vuotta täyttäneen Voimistelu- ja Urheiluseura Elise – Järvenpään voimisteluvuoden päätti vauhdikas ja iloinen Matkalla Huipulle – nimeä kantanut näytös, jossa kuljettiin seuran historian taivalta lapsuuden tarhapäivistä teini-iän ja varhaisaikuisuuden kynnykselle. Näytöksen ohjelmiin oli koottu lapsuuden ja nuoruuden kohokohtia, kuten kesäleirejä, ensimmäisiä lemmikkejä, ensirakkautta ja ensimmäisiä festareita. Näytökseen osallistuivat kaikki seuran voimistelu- ja liikuntaryhmät. Matolla nähtiin voimistelijoita 3-vuotiaista naperoista aina naisten maajoukkueen voimistelijoihin asti.

Tunnelma oli tiivis ja lämmin. Lisäpaikkoja tehtiin permannolle, jotta kaikki pääsivät nauttimaan näytöksestä. Oli jälleen ilo huomata kuinka paljon katsojia näytöksemme saavutti. Seuraavaan näytökseen varaudumme jälleen suuremmalla katsomotilalla. Näytöksessä esiintyneet lapset ja nuoret saivat nauttia esiintymisestä täydelle ja kannustavalle katsomolle. Kiitos siitä teille!

Näytöksen yhteydessä palkittiin kauden aikana menestyneitä harrastajia ja toimijoita.

Johtokunta palkitsi Stipendeillä:
Emma Rantala, joka edustaa menestyksekkäästi seuraamme toimien Suomen Rytmisen Voimistelun Maajoukkueen kapteenina. Syksyn saavutuksia on mm. naisten joukkueiden SM- kulta.

Sarabit -nauhajoukkue ja valmentaja Natalia Burmak, joukkue kilpaili koko syksyn menestyksekkäästi voittaen syksyn aikana kaikista kilpailuista kultaa, lukuunottamatta yhtä kilpailua, jossa olivat hopealla. Upean syyskauden kruunasi nuorten joukkueiden Suomen Mestaruus.

Lisäksi diplomit jaettiin seuraaville harrastajille, jotka palkittiin myös lahjakortein:

Sirkusryhmät:

Masheerit
Vilina Savolainen –  ryhmähengen kohottaja
Juulia Riihikanto – kehittynyt suuresti
Suvi Tiensuu – aktiivinen treenaaja

Marukat
Pauliina Palokoski – edistynyt paljon
Minea Saarela – kuuntelee aina hyvin ja noudattaa ohjeita
Viivi Leikas – harjoittelee aina ahkerasti

Rytmisen voimistelun ryhmät:

Simbat:
Kaitlyn Konik – innokas treenaaja
Essi Miettinen – ahkera treenaaja ja nopea oppimaan
Jasmin Noso – innokas treenaaja ja nopea oppimaan

Zazut:
Jenna Karjalainen – ahkera treeenaaja ja hyvä yhteishengen luoja
Ada Laukka – ahkera treenaaja ja innokas oppija

Timonit/Kiarat
Inka Päivärinta – harjoittelee jokaisessa harjoituksessa ahkerasti ja onkin kehittynyt huimasti syksyn aikana

Nalat:
Peppi Hein – Kilpailumenestyksestä, nousee 2. luokkaan
Jasmin Amur – ahkera harjoittelija
Vivian Ryynänen – ahkera harjoittelija

Sarafinat:
Laura Kettunen – ahkera harjoittelija
Rebecka Tärno – ahkera harjoittelija

Sarabit:
Nella Aaltonen – kilpailumenestyksestä, 1. sija Kolmen Lajin kilpailussa
Nea Civil – kilpailumenestyksestä, 3. sija Kolmen Lajin kilpailussa
Säde Kuusi – kilpailumenestyksestä, nousee 4. luokkaan.

Lisäksi kiitettiin kaikkia seuran valmentajia ja ohjaajia sekä johtokuntaa kuluneesta kaudesta.

Harrasteryhmät jäävät nyt joulutauolle ja uusi kausi aloitetaan loppiaisen jälkeen!
Ilmoittautuminen on avoinna jäsenrekiserissä.


Voimistelu- ja urheiluseura Elise – Järvenpää kiittää kaikkia harrastajia ja heidän perheitä ja tukijoukkoja. Kiitos talkooväelle, jonka ansioista olemme voinut järjestää hienoja kilpailuja ja muita tapahtumia.

Hyvää Joulun aikaa!