Elise Järvenpään 20-vuotis Juhlanäytös kruunasi kevätkauden

16.5.2023


Sunnuntaina 14.5. juhlistettiin Elise Järvenpään 20-vuotista matkaa voimistelu- ja urheiluseurana Juhlanäytöksen merkeissä.

Juhlanäytös kokosi koko seuran yhteen ja näytöksessä upeita ohjelmiaan pääsivät esittämään kaikki seuramme voimisteluryhmät aina 3-vuotiaista vanhimpiin harrastajiin. Tunnelma näytöksessä oli loistava ja lämminhenkinen ja näytöstä oli seuraamassa yli satapäinen yleisö sekä kutsuvieraita. Näytösohjelmat kantoivat teemaa syntymäpäiväjuhlista sekä voimistelun ihanuudesta. Näytöksessä nähtiin myös entisen voimistelijamme Suvi Vartiaisen lukion tanssin diplomityö ohjelmanumero, jossa hänen kanssaan esiintyi voimistelijamme Mariia Burmak.

Näytöksen päätteeksi muistettiin ansioituneita urheilijoita, jotka olivat kevään aikana suorittaneet Voimisteluliiton merkkisuorituksia sekä jokaisesta ryhmästä kevään tsemppareita.

Pronssimerkin suorittaneet:

 • Anniina Vuorinen
 • Jasmin Kaven 
 • Anni Vanhasalmi
 • Ina Rajakangas

Hopeamerkin suorittaneet:

 • Lotta Saukko
 • Pihla Pursiainen
 • Aada Särkivuori
 • Aurora Hauta-Aho
 • Siru Feldman
 • Aino Helin
 • Maikki Hovilehto

Kultamerkin suorittaneet:

 • Ronja Reinikainen
 • Unna Engström
 • Sofia Kymenlahti
 • Venny Hovi
 • Aino Rahijärvi
 • Edith Aalto
 • Minttu Kvist

Lämpimät kiitokset ihan jokaiselle seuramme upealle voimistelijalle, valmentajille seuran eteen tekemästänne työstä, vanhemmille voimisteluharrastuksen mahdollistamisesta, talkoolaisille sekä kaikille muille joiden seurasydän sykkii. Kiitos!

Alkeis- ja harrasteryhmät aloittavat kesäloman ja palaavat harjoituksiin elokuun lopussa. Valmennus- ja harrastekilparyhmien harjoitukset jatkuvat juhannukseen asti, jonka jälkeen kaikki ryhmät lomailevat.

Sarabit ryhmäläisillä myös kisakausi jatkuu vielä. Tsemppiä tuleviin kilpailuihin!